A SJE a Pedagógiai Kar épületében 3, a Gazdaságtudományi Kar épületében 2 számítástechnikai tanteremmel és a SJE Konferencia Központ épületében 1 számítógépes tanteremmel rendelkezik. Ezenkívül a Sirály Kollégiumban is található egy számítógépes terem a SJE Egyetemi Könyvtárában pedig 29 számítógéphez biztosított az ingyenes hozzáférés.


Számítógépek a tantermekben: Gazdaságtudományi Kar, 33 db számítógép
Operációs rendszer: Windows 10 Edu
Szoftver: Microsoft Office 2016, Matlab
Egyéb szoftverek: GeoGebra, Gimp, Blender 

Képek és egyéb információk: ITT


Számítógépek a tantermekben: Pedagógiai Kar, 59 db számítógép
Operációs rendszer: Windows 7 Professional
Szoftver: Microsoft Office 2013, Matlab,
Egyéb szoftverek: GeoGebra, Gimp, Blender, 

Képek és egyéb információk: ITT


Számítógépek a tantermekben: Konferenciaközpont, KINFO, 29db számítógép
Operációs rendszer: Windows 10 Edu
Szoftver: Microsoft Office 2016, Matlab,
További szoftverek: GeoGebra, Gimp, Blender, Lazarus, Eclipse, JDK, Imagine, Dev-C ++, Easy PHP 

Képek és egyéb információk: ITT


A könyvtár számítógépeinek száma: 29db
HP All-in-One számítógépek elektronikus könyvtári katalógusok böngészéséhez, szkennerek és színes lézernyomtatók
Operációs rendszer: Windows 8 Professional
Szoftver: Microsoft Office 2013 

Képek és egyéb információk: ITT


A Konferenciaközpont minden előadótermében (3 darab) prezentációs számítógép, projektor és hangtechnika található. HP 6000 PC-k prezentációs technológiához csatlakoztatva (projektor)
Operációs rendszer: Windows 7 Professional
Szoftver: Microsoft Office 2013 


Minden épületben, ahol tanítás folyik, minden szemináriumi teremben beépített projektor található, amely VGA porton keresztül csatlakozik a számítógéphez. 


A diákoknak kölcsönözhető laptopok száma
Laptopok száma: 120 db
Operációs rendszer: Windows 7 Professional
Szoftver: Microsoft Office 2013


Oktatói és adminisztratív személyzet - 130 számítógép
Operációs rendszer: Windows 7 Professional, Windows 10 Professional
Szoftver: Microsoft Office 2010, Microsoft Office 2013, Microsoft Office 2016


Egyetemi terminálok a SJE épületeiben, LENOVO számítógépek a hallgatóknak, az Akadémiai Információs Rendszerhez és a Webmailhez való hozzáférés biztosítására, darabszám: 70 db Operációs rendszer: Windows 7 Professional
Szoftver: Microsoft Office 2010


A nyilvánosan hozzáférhető helyeken található SafeQ terminállal rendelkező HP4345MFP nyomtatók biztosítják a hallgatók számára a nyomtatási és másolási szolgáltatásokat az UJS épületeiben. A Wi-Fi-kapcsolat minden UJS-épületben biztosított az Ubiquiti hozzáférési pontok használatával. A Sirály kollégiumban WIFI-n vagy LAN-on keresztül minden diák számára elérhető az internet.


Szerverek száma (fizikai és virtuális): 30
Szolgáltatások: Felhő alapú megoldások, e-learning rendszer WEBWORK, Active Directory, DNS, DirSync, autentifikáció, saját webterület diákok és tanárok számára (UserWeb), tűzfal, nyomtatási szolgáltatások SafeQ, WDS, WIFI hozzáféréssel minden felhasználó számára az épületekben és környékén, SQL, WEBMAIL naptárral, Előadások rögzítése és közvetítése, videokonferencia rendszer, Cisco Unified MeetingPlace.

Képek: ITT


 

 

Tájékoztatás a diákigazolványokról leendő elsőévesek számára  

Tisztelt Jelentkező!

A Selye János Egyetem a beiratkozott hallgatóinak már a beiratkozáskor igyekszik a diákigazolványt kiadni.

A nappali tagozatra beiratkozók számára adott következő döntési lehetőségre hívjuk fel a figyelmét. A hallgató kérhet kétféle diákigazolványt:

1. csak az egyetemi logoval ellátott diákigazovány
2. egyetemi és ISIC logoval is ellátott diákigazolvány

Ami közös a két igazolványban. Mindkettő igazolni fogja a fennálló hallgatói jogviszonyt, lehetővé teszi a mozgást az egyetem területén (beléptető rendszer). Továbbá, mindkettő feljogosítja a hallgatót a Szlovák Köztársaság területén állami szinten rendszeresített utazási diákkedvezmények igénybevételére 26 éves korig.

Amiben a két igazolvány egymástól eltér.
Az ISIC logoval is ellátott igazolvány az egyetem és a szlovák állam által biztosítottakon felül teljesértékű ISIC kártya is, annak minden nemzetközi előnyével. Ezekről az előnyökről lehet olvasni ezeken a címeken:

https://isic.hu/
http://isic.sk/

Az ISIC tagság egy évre 10 euróba kerül, így aki ezt az ISIC igazolványtípust választja, annak az egyetem részére nem 10 eurós, hanem 10+15=25 eurós díj megfizetése lesz szükséges.

Amit még fontos mérlegelni a döntéskor. Az ISIC tagság egy alkalommal egy évre váltható ki. Aki most (a 23/24-es tanévre) befizeti az ISIC tagsági díjat, az 2024 szeptemberéig számít majd tagnak. Ezt követően minden tanévben újra dönthet a hallgató, hogy meghosszabbítja-e vagy sem. Ha később kihagy néhány évet, majd újra ISIC tagságot kér, akkor az adott év tagsági díját kell majd befizetnie, több költségre nem kell ebben az esetben számítania.

Ellenben, ha csak az egyetemi logoval ellátott diákigazolványt választja a hallgató, spórol most 10 eurót, de ha később mégis ISIC tagságot akar vásárolni, akkor egy új ISIC logoval is ellátott diákigazolvány kiállításra lesz szükség, tehát ilyen esetben jelen díjszabás szerint 25 euró (10 euró ISIC tagsági + 15 euró az új igazolványért) költséggel kell majd számolni.

Az EDUROAM hálózat a Selye János Egyetemen (SJE)

Az eduroam projekt része, amely lehetővé teszi az eduroam projekthez csatlakozott intézmények felhasználóinak kapcsolódást az SJE hálózatához. Az eduroam hálózat felhasználóinak kötelessége betartani a roaming szabályzatot, amelyet az eduroam koordinátora, a SANET határozott meg.

Csatlakozás az eduroam hálózathoz az SJE-n:

A csatlakozáshoz szükséges wireless kompatibilis eszköz (802.11b alebo 802.11g), a berendezésének az eduroam hálózat lefedettségében kell tartózkodnia. A szolgáltatás igénybevételéhez be kell hogy legyen állítva az operációs rendszer. A csatalkozás tesztelve volt a következő operációs rendszereken:

  • Mac OS X
  • GNU/Linux (Fedora, Ubuntu)
  • Windows (7 verziótól felfele)

A hálózat WPA-EAP (PEAP-MSCHAPv2) TKIP hitelesítést használ, és az alapértelmezett 802.1x bejelentkezéssel ellátott hálózat az "eduroam" SSID név alatt érhető el.

A hálózatot igénybe vevő felhasználóknak kell hogy legyen a saját intézményükben felhasználói fiókjuk az eduroam hálózat igénybevételéhez.

Az SJE felhasználói a következő útmutató alapján hozhatják létre saját eduroam fiókjukat: ---> útmutató a Selye János Egyetem felhasználói számára eduroam fiók létrehozásához <---

Az eduroam elérés helyei:

 

 

A hálózat használatáról

A vezeték nélküli hálózat használatára az általános felhasználási feltételek érvényesek figyelembe véve a SANET általános felhasználási feltételeit (szlovák nyelven elérhető).

Összhangban az eduroam szervezet által támasztott követelményekkel, az alábbi hálózati szolgáltatások/portok vehetők igénybe:

  • HTTP: TCP/80
  • HTTPS: TCP/443
  • IMAP2+4: TCP/143
  • IMAP3: TCP/220
  • IMAPS: TCP/993
  • POP: TCP/110
  • POP3S: TCP/995
  • SMTPS: TCP/465
  • SMTP submit with STARTTLS: TCP/587
  • Passive (S)FTP: TCP/21
  • SSH: TCP/22
  • RDP: TCP/3389
  • Standard IPSec VPN: IP protocol 50 (ESP) a 51 (AH), UDP/500 (IKE)
  • OpenVPN 2.0: UDP/1194
  • IPv6 Tunnel Broker service: IP protocol 41
  • IPsec NAT-Traversal: UDP/4500
  • Cisco IPSec VPN over TCP: TCP/10000
  • PPTP VPN: IP protocol 47 (GRE); TCP/1723
  • ICQ: 5190
  • MSN Messenger: 1863

A felsorolt hálózati protokolokon/portokon kívül más jellegű kommunikáció a hálózaton nem lehetséges.

 

 

Kérjük, a felhasználói problémák intézésével kapcsolatban az alábbi iránymutatásokat vegyék figyelembe.

2017/003 – az ISZK-nak címzett felhasználói kérések és igénylések benyújtásának és intézésének folyamatát szabályozó iránymutatás [ HU 

Elkötelezettek vagyunk a szabályok naprakészen tartása és továbbfejlesztése iránt. Megköszönjük a pozitív, de a negatív észrevételeket is. Ezekkel az ticket rendszerben megtalálnak minket.

Az ISzK által működtetett információs rendszerek

 

  • Akadémiai Információs Rendszer (AIR) – komplex információs rendszer, amely az egyes tanulmányi programok  irányítására és nyilvántartására, valamint az egyetemen zajló tudományos és kutatási tevékenység irányításának támogatására szolgál. Az AiS2 rendszert a fejlesztők az egyetemek igényeinek megfelelően folyamatos fejlesztik. Napjainkban az AiS2-t a Szlovák Köztársaság 16 egyeteme alkalmazza, így több mint 100 000, szlovák felsőoktatási intézményben tanuló hallgató számára elérhető.
  • SAP Sofia – az egyetem gazdasági informatikai rendszere, a Sofia projekt része. A moduláris rendszer a könyvelés, a vagyonkezelés, az anyaggazdálkodás és  a controlling működését, valamint az emberi erőforrásokkal és a személyzeti ügyekkel kapcsolatos tevékenységeket szabályozza.
  • Alkalmazotti portál ESS - Az ESS almodul (Employee Self Service)  az egyetem alkalmazottainak kínál hozzáférést a bérezéssel kapcsolatos kimutatásaik megtekintéséhez és kinyomtatásához.
  • Étkeztetési rendszer WebKredit – feladata a munkahelyi étkezések rendelésének és kiadásának nyilvántartása.  Automatikusan kapcsolódik az akadémiai információs rendszerhez és a kártyarendszerhez.
  • SafeQ – A SafeQ átfogó felügyeletet és központi adminisztrációs lehetőséget biztosít a teljes nyomtatási környezethez. A rendszer alkalmazásának célja a biztonságos dokumentum-használat mellett a költségek csökkentése, a természeti erőforrások megőrzése, és nem utolsósorban a felhasználói kényelem növelése.
  • Web SJE – az egyetem weblapjainak fejlesztése és kezelése. Az egyetemi weblapon kívül külön weblappal rendelkeznek a karok, valamint a szervezeti egységek/részlegek is. A web időszerű információkkal látja el a hallgatókat, az oktatókat és az intézmény iránt érdeklődőket, megjeleníti az egyetem által elért oktatási, kutatási és egyéb eredményeket, betekintést nyújt az egyetem szervezeti felépítésébe, kapcsolatrendszerébe. A weblap a magyar nyelv mellett szlovák és angol nyelven is elérhető.
  • ISIC, ITIC és alkalmazotti igazolványok -  ISIC nemzetközi diákigazolványok, ITIC nemzetközi oktatói igazolványok, valamint alkalmazotti igazolványok kiállítása, érvényességük meghosszabbítása, matricák felragasztása, a kártyák másodpéldányainak elkészítése.
  • E-learning – az ISzK felügyeli az elearning portál zavartalan működését. A Moodle olyan  eszközöket  biztosít,  amelyek  kiegészítik  a  kontaktórákat,  és  további  információkat nyújtanak  az  interneten.  A  hallgatók  hozzáférnek  minden  olyan  tartalomhoz,  ami  elérhető  a kurzusfelületeken,  ahová  beiratkoztak. Ezen  felül   olyan  tevékenységekben  vehetnek  részt, amellyel készségeik fejlődnek, ismereteik bővülnek
  • Elektronikus posta -  a hallgatók és alkalmazottak e-mail címeinek és fiókjainak kezelése is az ISzK munkatársainak feladatai közé tartozik.
  • Office 365 - Diákjaink és az oktatóink díjmentesen regisztrálhatnak az Office 365 A3 Oktatási verziójára, amely tartalmazza a Word, Excel, PowerPoint, OneNote és most már a Microsoft Teams alkalmazást is, valamint számos egyéb eszközt a tantermi oktatáshoz.
  • MATLAB - A Matlab („matrix laboratory”) egy speciális programrendszer, amelyet numerikus számítások elvégzésére fejlesztettek és ehhez saját felhasználóbarát programozási nyelvvel rendelkezik. A programrendszer képes mátrix számítások elvégzésére, függvények és adatok ábrázolására, algoritmusok implementációjára és felhasználói interfészek kialakítására is. A szoftver több speciális eszköztárral („toolbox”) rendelkezik.

Egyéb tevékenység:

  • Adatok mentése
  • PC karbantartása és szervizelése
  • Antivírus rendszer
  • Hálózati szolgáltatások
  • Tanácsadói tevékenység
  • Egyetemi rendezvények műszaki hátterének biztosítása
  • A távoktatást biztosító rendszerek működtetése

Mgr. Zakar Péter

Igazgató

e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., tel: 035/3260647


Bc. Bartalos Tibor

SAFEQ, Datacentrum, WebKredit

e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., tel: 035/3260640


Mgr. Bugár György

Robotikai Központ, Slovensko.sk

e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., tel: 035/3260853


Dostál Zoltán

Web UJS, ZIMBRA

e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., tel: 035/3260642


Kovács Gábor

Web UJS, Grafika

e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. , tel: 035/3260643


Piller Krisztián

SAP Sofia, Alkalmazotti portál ESS, Hálózati rendszerek, Szerver Adminisztráció, SANET

e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. , tel: 035/3260641


Szabó Péter

ISIC, ITIC, Moodle

e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., tel: 035/3260644


 

halozat szerviz

Az Informatikai Szolgáltató Központ a SJE szervezeti egysége. Feladata az egyetemen működő számítástechnikai (IKT) infrastruktúra üzemeltetése és fejlesztése. Tevékenysége kiterjed többek között az optikai gerinchálózatra, a vezetékes és vezeték nélküli helyi hálózatokra, a VMware technológián alapuló adatközpontra, az egyetemi információs rendszerek túlnyomó többségére, a hordozható és irodai számítógépekre és az irodai telefonrendszerre, továbbá a diákigazolványokra, oktatói igazolványokra és alkalmazotti igazolványokra és az egyetem és annak szervezeti egységeinek hivatalos weboldalaira. Mi működtetjük a SANET Szlovák Akadémiai Hálózat komáromi csomópontját, amely az egyetemünk épületei mellett több helyi nonprofit szervezet és középiskola internet-hozzáférését is biztosítja. Folyamatosan fogadjuk be és intézzük az általunk működtetett IKT berendezések, megoldások és információs rendszerek felhasználóinak kéréseit.